Ako sa zbaliť a pripraviť na sťahovanie

Ako sa zbaliť a pripraviť na sťahovanie

Či už sa sťahujete svojpomocne alebo využijete služby sťahovacej firmy, v každom prípade potrebujete svoje veci dobre zabaliť a pripraviť ich tak na sťahovanie. Existuje niekoľko všeobecných pravidiel, ktoré vám pomôžu sa zbaliť tak, aby bol prevoz vecí bezpečný a efektívny. Pri svojpomocnom sťahovaní si za sťahované veci ručíte sami, o to väčší pozor si dajte pri ich balení a príprave. Keďže sa sťahovaniu venujeme už roky, rozhodli sme sa poskytnúť vám dobré rady, ktoré vám prípravu na sťahovanie uľahčia.

Pozrime sa, čo sa hodí vedieť pred a pri sťahovaní:

  • Zožeňte si kvalitné krabice. Obaly, krabice a prepravky si môžete zakúpiť v špecializovaných e-shopoch, zohnať niekde na tržnici, v obchode alebo si ich môžete požičať od sťahovacej firmy.

  • Zbaľte sa včas. Ideálne je začať s balením vecí s predstihom, minimálne niekoľko dní vopred, aby ste v deň D boli pripravení na odvoz vecí.

  • Každú krabicu musí odniesť jeden človek. Krabice v žiadnom prípade nepreťažujte. Dôležité je, aby krabicu či vrece dokázal odniesť jeden človek a aby sa náhodou nepretrhlo preťažené dno. Spodnú časť krabice pre istotu radšej prelepte lepiacou páskou.

  • Vyprázdnite skrine, šuflíky a pod. Úložné priestory musia byť pri sťahovaní úplne prázdne. Určite teda odporúčame vyprázdniť skrine, postele, šuflíky a všetky ďalšie úložné priestory.

  • Rozmontujte nábytok. Čo sa dá jednoducho rozmontovať, to rozmontujte. Rozobraté kusy sa sťahujú lepšie a zabránite tým ich prípadnému poškodeniu počas sťahovania.

  • Dvere skríň zaviažte. Je dobré všetky šuflíky a dvere od skríň, ktoré sa nedajú odmontovať, priviazať alebo iným spôsobom zafixovať (napríklad páskou), aby sa počas sťahovania neotvárali.

  • Použite obalové materiály. Veľmi často sa hodí bublinková fólia, streč fólia, lepenka, ochranné rohy a podobne.

Keď už máte všetko pripravené, stačí prísť so sťahovacím autom čo najbližšie k domu a začať všetko postupne a logicky nakladať do auta a to už necháte úplne na nás. Dbáme samozrejme aj na to, aby sa nábytok aj krabice poukladali tak, aby sa počas cesty neprevrátili a neponičili. Všetko, čo prevážame a sťahujeme, máme samozrejme poistené. Vykladanie a nasťahovanie sa do nového domu je už ďalšia kapitola. Pokiaľ ste si doma všetko dôkladne pripravili, pôjde to ako po masle.

Veľa šťastia pri sťahovaní!

Novinky mailom

+44 7730 228 658
+421 948 144 070

Novinka!

Začíname prepravu Rakúsko a Nemecko