top of page

Ako sa zbaliť a pripraviť na sťahovanie


Či už sa sťahujete svojpomocne alebo využijete služby sťahovacej firmy, v každom prípade potrebujete svoje veci dobre zabaliť a pripraviť ich tak na sťahovanie. Existuje niekoľko všeobecných pravidiel, ktoré vám pomôžu sa zbaliť tak, aby bol prevoz vecí bezpečný a efektívny. Pri svojpomocnom sťahovaní si za sťahované veci ručíte sami, o to väčší pozor si dajte pri ich balení a príprave. Keďže sa sťahovaniu venujeme už roky, rozhodli sme sa poskytnúť vám dobré rady, ktoré vám prípravu na sťahovanie uľahčia.

Pozrime sa, čo sa hodí vedieť pred a pri sťahovaní:

· Zožeňte si kvalitné krabice. Obaly, krabice a prepravky si môžete zakúpiť v špecializovaných e-shopoch, zohnať niekde na tržnici, v obchode alebo si ich môžete požičať od sťahovacej firmy. Krabice sa rozdeľuju na viacero kategoríí podľa zaťaženia (koľko krabica unesie na Kg. )Prosíme nepreťažovať krabice !!!! Su jednostenné, dvojstenné, trojstenné krabice. Odporučame použivať dvojstenné a viac.. )

· Zbaľte sa včas. Ideálne je začať s balením vecí s predstihom, minimálne niekoľko dní vopred, aby ste v deň D boli pripravení na odvoz vecí. Každ